| Cirstea_Roxana_1995 a întrebat:

Buna Tpu..am si eu o intrebare prietena mea este foarte ingrijorata in octombrie la sfarsitul luni i-a venit menstruatia iar in luna noiembrie nu i-a venit si deja acum suntem in decembrie si nu a avut in luna noiembrie relati intime cu niciun baiat ...de ce oare ii intarzie si are dureri de sanii?

4 răspunsuri:
| Carmen100 a răspuns:

Ma bucur ca esti preocupata de problemele altora happy Ai intrebat'o daca il are regulat? Daca nu il are regulat e perfect normal, poate sa intarzie si 2-3 luni. Daca e neregulat si nu a intretinut relatii sexuale poate fi din cauza stresului, a unei raceli etc. Daca il are regulat si tot nu gaseste o explicatie se poate duce fara nici o rusine la ginecolog happy

| Cirstea_Roxana_1995 explică:

Multumesc dar ia este foarte speriataa a intretinut relati in octombrie dar i-a venit luna aceia poate e racita si o dor sanii asa o durea cand urma sa ii vina a asta isa anul trecut tot asa nu i-a venit 2 luni

| Dhennis a răspuns:

Buna.
Menstruatia poate sa intarzie si 3-4 luni.
Unele persoane care nu le re regulate, le vin un an regulat si dupa un an nu le mai vin deloc.
Nu trebuie sa se ingrijoreze. Sigur luna asta o sa ii vina. Sau poate mai tarzie;].
Si eu am patit asa din octombrie nu mi-a venit si mi-a venit ieri.
Deci e normal, sa stea linistita.

Baftaa :*