| SkaterYoo a întrebat:

Eu sunt minora si as dori sa muncesc. In continuare voi merge la liceu. O sa'l termin dar dupa programul scolar vreau sa muncesc. Ce credeti ca pot face eu fiind minora, pentru bani?

2 răspunsuri:
| torsi a răspuns:

In mod normal te poti angaja de la 16 ani ( pe perioada de vara ). daca vrei mai repede trebuie sa cazi la un acord cu patronul, dar daca il prinde protectia muncii e nasol ( tu neavand inca 16 ani).
ai putea lucra ca ospatarita, sau un ajutor undeva!

| danafatu a răspuns:

Lucrezi part-time, ca reprezentant sau coordonator avon. Recrutezi clienti, viitori reprezentanti, participi la eventimente si castigi pe baza de comision. Detalii id mess: dana. fatu