Întrebare recomandată | BloodAndBon3 a întrebat:

Am o problema care suna in felul urmator...
In decembrie am implinit 18 ani, dar nu am fost informat ca trebuie sa fac un dosar pentru a primi in continuare alocatie. Stiu ca se termina anul scolar, iar majorii nu primesc alocatie in timpul vacantei, dar fiind in clasa a 11-a de profesionala, as dori sa ma transfer la liceu de la anul. Vreau sa continui studiile, intrebarea mea fiind; se mai poate sa fac dosar pentru alocatie? Nu conteaza ca primesc de la anul, dar se poate? Daca da, ce acte sunt necesare? Unde sa ma prezint cu ele? De unde m-as putea informa? Ca dirigintele nu ne-a pomenit de asa ceva si am inteles ca era treaba lui.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Trebuie sa mergi la Agentia de Plati si Inspectie Sociala cu o adeverinta de la liceu precum esti elev al liceului respectiv, cu actul de identitate, un extras de cont (daca vrei banii pe card) si o cerere pe care o completezi acolo.

Dupa depunerea actelor o sa primesti banii dupa 30-60 de zile.

Stiu ca era un termen de prezentare a actelor pentru alocatie dar numai stiu exact, cel mai bine intereseaza-te la secretariatul scolii pentru ca ei sunt in masura sa iti spuna concret toate detaliile.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, poţi depune Cererea şi acum!

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......ceu-funda/

http://www.tpu.ro/......se-face_1/

Toate cele bune!