| Pilubițu a întrebat:

Bună ziua. Pot alimenta autoturismul cu combustibil fără sa platesc pe loc. Gen sa achit factura de combustibil când ajung la destinație? Traseu România Germania...

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Achiti combustibilul cu numerar, pastrezi bonul de casa si-l decontezi la intoarcere.

| Simpatic a răspuns:

Sunt destui care fac ceea ce tu intrebi, numai ca aia poarta de cele mai multe ori cagule si au numere de TX la bmw si audi-uri din 2000, TX nu texas ci Bulgaria, ati inteles la ce fel de cocalari ma refer si ce fac ei!

Nu, nu poti sa faci ceea ce ai spus tu! Pentru ca ar insemna sa alimentezi si sa pleci, ceea ce este asimilat furtului!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, asa ceva este imposibil, si nici nu face vreun sens...

Este ca si cum ai spune ca ai imprumutat bani de la taica-tu, dar nu-i dai lui inapoi, ci te duci in Germania si cand ajungi acolo, ii dai banii datorarati lui taica-tu, unui cersetor de pe strada.
Cum crezi tu o este posibil ca o firma din Romania sa-ti dea ceva pe credit si tu sa platesti altora in Germania, ceva ce nu datorezi nimanui acolo?

| johnnny123 a răspuns:

Adică să iei combustibil de la o benzinărie din România și să-l achiți la o benzinărie din Germania? Și cum vezi tu că ar funcționa asta?

| Pilubițu explică:

Nu gen sun în drum spre Germania și nu îmi merge cardul și nu am aplicație de banca. Pot alimenta la vreo stație de carburant și sa fac decontarea facturii când ajung în România

| johnnny123 a răspuns (pentru Pilubițu):

Păi ce stație crezi că-ți dă carburant pe încredere?

| suntserios a răspuns (pentru Pilubițu):

Nu.

| darrio2007 a răspuns (pentru Pilubițu):

Achiti numerar. Chiar nu ai deloc prin buzunare?