| hUnTERRRRRR a întrebat:

Salut, mi-a venit o factura de la spital din Franța de când m-am operat, in România, ce se întâmpla dacă nu o plătesc?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te gasesc ei, te dau in judecata si isi recuperează si banii si costurile de judecata

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tipic românesc adică ei te au tratat si pe tine te doare in P de factura lor, frumos, ce suma ai de platit? Tu credeai ca e gratis nu? Te caută ei si te vor gasi de datorie nu scapi niciodata.

| hUnTERRRRRR explică (pentru CristiDinBucuresti):

2700 euro

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru hUnTERRRRRR):

Nu te juca cu ăstia ca e rau, trebuie sa platesti, daca nu tu atunci părintii tai, dar tu cand te ai operat in Franta ai semnat un contract ceva? Si acolo nu scria suma percepută de clinică? Ce varsta ai? Si ce operatie ai facut? Cel mai bine este sa faci credit bancar ca daca ei pun penalizari suma creste si vei ajunge sa ti vinzi casa sa plătesti operatia.

| mihai69 a răspuns:

Vei fi executat silit. Și nu doar pentru suma din factură, ci și pentru cheltuielile de judecată, executare, penalizări etc.
S-ar putea să plătești și de câteva ori suma pe care o datorezi acum.
Dar faci cum vrei...

| Lioana a răspuns:

De ce ai face asa ceva? E datoria ta. Trebuie sa o platesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Europol