| Lulu55 a întrebat:

Buna ziua! Se vorbea pe la inceputul anului de tichetele de vacanta și pentru privat. Oare s-au aprobat? Se oferă și în domeniul privat aceste vouchere?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Guvern:
- noi ne-am făcut treaba şi încurajez toate instituţiile PUBLICE să le emită... există sume prevăzute în buget
- peratorii economici nu mai plătesc contribuţii sociale pentru aceste sume şi pot fi deductibile din impozitul pe profit decipot acorda (sau nu) tichetele in cauză

Ce ințelegem noi de aici? Că statul, discriminând populația, DĂ la bugetari și pe privați îi lasă la mila angajatorului