| Gabidan2000 a întrebat:

Buna ziua!
Lucrez la o firmă de stat, iar aici am beneficiat de vouchere de vacanța. In luna Iulie am intrat in posesia lor, iar la sfârșitul lunii August voi începe sa lucrez la o alta firma din domeniul privat.
Pentru a îmi face lichidarea, mi-au fost calculate lunile de activitate pana in luna in care voi pleca si trebuie sa plătesc la casieria instituției suma de 1000 lei. Mentionez ca nu am cheltuit voucherele de vacanța. Ei spun ca nu pot sa îmi restituie de pe card suma in plus si nici sa dau cardul cu totul înapoi.

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Pai atunci poti beneficia de tichete pana la anul in iulie chiar daca pleci de la firma.

| Gabidan2000 explică (pentru aditimus):

Da. Însă nu îmi convine sa aduc bani Cash si nici nu pare in regula asta. Adică eu n-am voie sa schimb voucherele sau sa primesc rest in bani Cash, dar am voie sa duc restul in casierie. Am zis ori renunț la vochere si predau cardul, ori sa îmi restituie de pe card suma aceea.

| aditimus a răspuns (pentru Gabidan2000):

Am inteles