| NoName_7204 a întrebat:

Buna ziua TPU. Am si eu o nelamurire in ceea ce priveste transferul de bani prin Money Gram. :d Mi s-a trimis o suma de bani astazi, intrebarea mea este : Ii pot scoate cand doresc nu? Adica banutii o sa ramana acolo pana cand voi merge eu sa-i scot? Sau exista un anumit termen? thinking

2 răspunsuri:
| BANN3R a răspuns:

O tranzactie primita prin serviciul Moneygram poate fi ridicat din Romania in termen de 45 zile, dupa aceea nu mai poate fi "vazuta" pe sistemele de aici, dar cel care trimite banii poate sa o activeze din nou sau sa retraga suma trimisa.Banii nu se pierd in nici o situatie.

dar te sfatuiesc sa intrebi la o agentie money gram pentru siguranta

| LadyGA a răspuns:

Buna! Din cate stiu, banii sunt tinuti pana la 2 luni. Deci ar trebui sa ai timp sa ii scoti pana atunci. happy bafta!