| Jhonny13 a întrebat:

am 16 și mi-a trimis prin money gram maica-mea o suma de bani, pot sa ii scot cu buletinul fiind minor? Mulțumesc anticipat

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti sa-i scoti.

| Jhonny13 explică (pentru Ioandelasal):

Salut, cunoști pe cineva în situația mea sau?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Jhonny13):

Am cunoscut mai multi minori peste 14 ani care au primit bani prin MoneyGram de la parintii care se aflau in strainatate.

| Jhonny13 explică (pentru Ioandelasal):

Am fost la banca BCR și au spus ca trebuie sa am 18 ani, mâine o sa încerc la un sediu moneygram

| Ioandelasal a răspuns (pentru Jhonny13):

Inseamna ca s-au schimbat reglementarile bancii, desi nu vad de ce, Codul civil nu interzice ca minorul peste 14 ani sa primeasca bani.