| sandwich1 a întrebat:

Buna ziua TPU!

Dati-mi metode de facut bani pe internet dar sigure, nu pacaleli.
As vrea sa nu imi scrieti comentarii cu „ du-te la munca" sau cu site-uri ptc deoarece am deja un cont pe Neobox si daca imi mai fac un cont ptc mi le va elimina pe amandoua internetul.

Dau funda!

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Neobox e o mare tampenie incercata de mine pe cand aveam 13 ani si eram disperat dupa bani.

Banii pe internet nu sunt ceva ce oricine poate sa faca, cel putin nu orice persoana care nu are cunostinte intr-un anumit domeniu.

Bani pe internet se pot face in multe feluri dar trebuie sa investesti timp, trebuie foarte multa munca si foarte multa seriozitate, nu e ceva ce incepi odata si primesti bani fara sa faci nimic.

Poti face bani din YouTube dar asta inseamna multa munca, dedicatie, si extrem de mult timp investit, stiu asta din moment ce am lucrat destul de mult timp pe YouTube.

Poti face bani scriind articole, putine sanse in Romania dar mai multe in afara, pentru site-uri din alte tari. Evident, trebuie sa stii foarte bine limba respectiva si sa nu faci greseli gramaticale care ies prea mult in evidenta.

Poti face bani din orice tine de programare sau de design. Personal inca invat sa lucrez in web design care este un domeniu destul de vast si pot spune ca dupa un an si ceva de studiu inca am de invatat o gramada si trebuie sa citesc foarte mult pentru a reusii sa fiu la curent cu o gramada de lucruri.

Sunt foarte multe metode de a face bani pe internet, dar nici una usoara. Trebuie sa faci eforturi suficient de mari, trebuie sa inveti foarte multe lucruri, trebuie sa citesti extrem de mult, si, in mare parte, trebuie sa fi capabil sa vorbesti intr-o limba straina cat de cat bine.

Asa ca, ce am spus eu mai sus in comparatie cu Neobox e ca si cum as compara o scoala elementara cu o facultate.

Poti foarte bine sa cauti metode pe google, dar asa cum am zis, daca ce cauti tu se refera la metode gen Neobox, poti foarte bine sa abandonezi gandul.

6 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu exista metode de facut bani prin internet! Nu trebuie sa ai incredere in nimeni! Ar fi bine sa-ti cauti un job pe placul tau la AJOFM, chiar sa lucrezi in fata calculatorului la relatii cu clientii!

| Pandhoraa a răspuns:

De ce nu incerci sa lucrezi de acasa ca operator interviu asistat de calculator?
https://www.mercury.ro/......ator-cati/
e un job part-time cu contract de munca

| Bara_Anton_1985 a răspuns:

Lucru pe internet poate fi de 2 feluri: 1. Angajatul unei firme care are nevoie de o persoană pentru introducere produse pe site-uri de vânzări, administrare baze de date clienți, suport tehnic remote, lucruri pe care le găsești pe site-urile de JOB-uri (știi și tu care sunt)
2. Freelancer, adică dacă știi să faci ceva foarte bine, gen programare în C++, PHP, Java, Flash etc, fie webdesign sau design clasic în Photoshop etc sau promovare site-uri (addwords etc). Mai e și varianta să te ocupi de SEO, dar dacă nu știi ce înseamnă asta, probabil trebuie să faci niște cursuri (sunt tone pe internet atât bloguri/ site-uri cât și video-uri).
Un site foarte bun pentru a învăța despre programare site-uri este w3schools.com iar un altul e PHP.net.
Succes.