| tricky22 a întrebat:

Buna ziua TPU! Vreau sa va intreb daca,cardul de Moneybookers (Skrill) este acceptat de catre Paypal? Eu stiam ca Skrill e acceptat cam peste tot,insa cand am incercat sa adaug cardul de Skril in Paypal am primit o eroare,mai exact urmatoarea:"The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer.s customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue" Ma poate ajuta cineva cu detalii? ce ar trebui sa fac? eu trebuie sa retrag urgent niste bani din paypal, iar cardul meu Skrill nu este acceptat

5 răspunsuri:
| taviyamato a răspuns:

Eu sunt afiliat skrill, skrill e mult mai rentabil decat paypal, mi-a recomandat un tip din India pentru care faceam outsourcing. Daca vreti sa va inscrieti va las acest link https://account.skrill.com/signup?rid=42282333. pentru orice fel de intrebare mr.t. octavian@gmail.com

| tricky22 explică (pentru taviyamato):

Am si cont si card de skrill, intrebarea e daca pot trimite niste bani din paypal in skrill (pe card)

| oPeL68 a răspuns:

Skrill e procesor de plata ca si Paypal.
Daca ai un card este Mastercard sau Visa pentru a-l folosi la tranzactii online ca este personalizat de acel procesor, partea a doua.

| tricky22 explică (pentru oPeL68):

Si il accepta paypal sau nu?

| oPeL68 a răspuns (pentru tricky22):

Daca e un card Visa sau Mastercard este posibil sa fie acceptat. Dar trebuie sa confirmi ca este cardul tau, cerand bancii un extras de cont pe care ai codul de confirmare.