| stefannnl a întrebat:

Buna ziua!

Vreau sa creez un magazin online bine optimizat pentru device-urile mobile. M-am interesat si am gasit niste preturi destul de bune la o firma din Iasi: http://ro.onlineideea.com/

Intrebarea este, a mai lucrat cineva cu ei? Pot primi cateva detalii?

3 răspunsuri:
| smart01 a răspuns:

Salut Stefan,

Crearea unui magazin online depinde de foarte multi factori. E nevoie atat de o echipa competenta de implementare, cat si de un bun strateg, o persoana care cunoaste bine piata si ceea ce se intampla in industria online.

Eu lucrez ca si consultant. Din experienta mea de pana acum, un magazin online bine realizat nu il gasesti niciodata sub 500 de euro. De regula, pachetul complet merge undeva spre 1000 de euro.

In ultimii ani, am externalizat o parte din proiectele mele echipei Daro Media - www.daromedia.ro.

Iti sugerez sa le dai si lor un mail / telefon maine si sa discuti despre proiectul tau, sunt convins ca o sa fi placut surprins. :) Si pana la urma, chiar daca te decizi sa mergi pe mana celor din Iasi, o a doua parere cred ca ti-ar prinde bine.

Iti urez mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te baga pe ce nu cunosti suficient parerea mea, te pot ajuta cu tot ce ai nevoie, inclusiv sa ti-l fac de la a la z, cu hosting, servere, totul, securitate etc.
Iti dau un pm ca sa discutam ce si cum.

| Brotacelul a răspuns:

Magazin online ti-ai putea crea si prin intermediul platformelor de profil - cu siguranta costul este mult mai mic decat daca ai apela la o agentie. Acuma depinde foarte mult si de cunostintele si dorintele tale.
Ca si platforma ti-as recomanda www.ucoz.ro - din ce am inteles urmeaza sa lanseze si un serviciu destinat companiilor, www.ukit.com.