| giulias a întrebat:

Buna ziua vreau sa deschid un fast food si vreau sa stiu unde trebui sa merg pentru acte cat costa totul si daca ai nevoie de bani in banca. o a doua intebare pentru un mini market ce societate trebui sa ai de ex in strainatate daca ai un general autorizatie ai dreptul sa vinzi ori si ce, vreau sa stiu procedurile legale si cati bani ai nevoie.VA MULTUMESC

1 răspuns:
| temugin a răspuns:

Pentru fastfood trebuie sa te duci la registrul comertului, la primarie, la opc si la garda financiara, si te costa vre 10000 de euro cel putin! apoi o sa iti vina controale peste controale, trebuie sa angajezi oameni, etc! deci o sa sara de 10000 de euro lejer!
La noi nu e asa, pentru minimarket ai nevoie sa iti faci firma, nu mai stiu daca mai merge cu pfa-ul, apoi depinde ce vrei sa vinzi in el, si la asta tot cam asa te duce, poate nitel mai mult!