| anonim_4396 a întrebat:

Bunicul meu are un card la Cec Bank master card si vrea sa isi cumpere ceva in rate peste 3000 lei de la Altex.
Se poate sa ii accepte cardul?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Depinde ce fel de card are credit sau debit si depinde ce pensie are. De acceptat il accepta, dar s-ar putea sa nu-l lase banca sa-si faca descoperire de cont asa mare daca nu are si o pensie pe masura. Mai bine merge(/ti) la banca si intrebati prima data.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa intrebe la altex si la banca unde are banii, sa vadă ce proceduri sunt. Dar de mîine pîina in ianuarie bancile vor fi inchise cu ocazia Crăciunului si anului nou, la fel si magazinele.