| Lilianne a întrebat:

Ca sa fac un transfer bancar(catre o firma de la care am comandat niste produse) trebuie sa am 18 ani si/sau card?

Răspuns Câştigător
| codrinstefan2103 a răspuns:

Nu. Tot ce trebuie e să ai un buletin la tine și să cunoști iban-ul contului firmei.

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Trebuie să ai cont bancar cu bani în el.Condiţiile de deschidere a unui cont depinde de la bancă la bancă, dar aşa ştiu şi eu că trebuie sa ai minim 18 ani, dar nu recomand să faci o astfel de tranzacţie, mai ales dacă e vorba de un magazin on line, pentru că rişti să rămâi cu banii daţi şi fară produse. Dacă vrei ceva sigur încearcă cu livrare prin curier/poştă şi cu plata ramburs sau la livrare plus taxele de curierat(nu îs o avere maxim 20 de lei).Aşa vei ştii că ai produsele şi se pot şi verifica de faţă cu curierul sau operatorul poştal.Acuma alegerea e a ta.Succes