| Marcel69minecarftGamer a întrebat:

Ca sa pot face cumparaturi online trebuie activat cardul? sa ma duc la banca sa il activeze? Si eu am visa classic debit, pot sa fac comenzi de pe site-uri unde cere de exemplu visa electron?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Cardul a fost activat cand ai umblat prima data cu el. Trebuie inrolat intr-un program de securizare. Undeva pe card este un numar de telefon. Sa stii toate datele tale (carte de identitate in fata ochilor) si suni la acel numar si le spui ce vrei sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal, ar trebui sa activezi cardul la banca emitenta, dar, poti incerca daca ai bani in cont, sa vezi daca se poate plati cu cardul pe site-uri de incredere mai ales cele care au 3dsecure.

| grandebgd a răspuns:

Cel mai bine şi să fi mai în siguranţă leagă cardul de contul paypal.