| Furnicuta000 a întrebat:

Ca sa poti sa-ti faci o afacere sau ca sa poti accesa fonduri europene trebuie sa ai o diploma de competente anteprenoriale sau un curs/facultate in acest sens?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| siriusblack98 a răspuns:

Pentru un SRL spre exemplu nu îți trebuie dimplome/cursuri etc. Pentru un PFA îți trebuie în domeniul principal de activitate. Iar pentru fondurile europene cam același lucru ca și la PFA. De ce? Deoarece dă mai bine să ai niște diplome la dosarul proiectului dacă vrei să fie aprobat. Accesarea fondurilor europene să știi că se face din ce în ce mai greu chiar și pe domeniile pe care țara cam duce lipsă ( agricultura spre exemplu ). Cam se practică sfânta șpăguță plasată prin intermediari în multe cazuri ( cunosc câteva ).

Răspuns utilizator avertizat