| EmiliaSd88 a întrebat:

Cam cat castiga desenatorul pokemon?

Răspuns Câştigător
| CapDeCiuperca a răspuns:

Miscarile personajelor nu are legatura cu arhitectul ele sunt facute cu programe de calculator.O secventa se lucreaza la ea vreo 10 min(secventa de 30-40 sec) De ex ca sa faca sa mearga personajele sau sa alerge au acelasi ritm si aceleasi misxari repetata( da click cu mouse-ul pe picior (care este delimitat de corp cu contur unic sa nu afecteze tot corpu acel click)apoi trage cum ar fi un pas apoi celalalt picior in mod paralel cu celalalt si apoi da reply la toata activitatea ( de multe ori se misca si mainile, la pokemoni coada capul.) Sper ca ai inteles.Numai bine.

5 răspunsuri:
| akcentdiana a răspuns:

Depinde...daca e foartr talentat ar putea castiga mai mult, daca e incepator, nu cred ca castiga prea mult...

| CapDeCiuperca a răspuns:

Arhitectul castiga foarte mult in jur de 1 mil euro total adica in primul an in care face personajele pokemonii de baza. Dupa aceea castiga vreo 2-3 mii de euro pe luna pentru ca nu mai are ce sa faca in afara de foarte rarii pokemoni care apare unul 'nou' la fiecare 5-6 episoade.

| EmiliaSd88 explică (pentru CapDeCiuperca):

Miscarile personajelor cum se fac? Adica cine le face?

| EmiliaSd88 explică (pentru CapDeCiuperca):

Da,am inteles. Dar nu stii din intamplare niste programe de calculator pe care le folosesc cei care fac miscarile personajelor?

| CapDeCiuperca a răspuns (pentru EmiliaSd88):

Miscarile personajelor nu are legatura cu arhitectul ele sunt facute cu programe de calculator.O secventa se lucreaza la ea vreo 10 min(secventa de 30-40 sec) De ex ca sa faca sa mearga personajele sau sa alerge au acelasi ritm si aceleasi misxari repetata( da click cu mouse-ul pe picior (care este delimitat de corp cu contur unic sa nu afecteze tot corpu acel click)apoi trage cum ar fi un pas apoi celalalt picior in mod paralel cu celalalt si apoi da reply la toata activitatea ( de multe ori se misca si mainile, la pokemoni coada capul.) Sper ca ai inteles.Numai bine.

| CapDeCiuperca a răspuns:

Poi daca le-as sti pe alea mi-as face si eu un serial, glumesc nu prea ai cum sa stii si chiar daca intrebi vreunu de pe aici de la ZST(Zone Studio Oradea)chiar daca iti e unchi matusa nu stiu ce, o sa iti zica in cel mai bun caz un program de incepatori, nimic special in niciun caz ceva profesionist.Si nu, nu stiu programele de care intrebi.Numai bine.