| zelan a întrebat:

Cam ce dobanzi mai aplica bancile la creditele pentru locuinte?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca aici http://vreau-credit.blogspot.com/

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incepand cu 0%!
Majoritatea nu dau ca nu au, restul ar da (teoretic) daca indeplinesti niste conditii "minore": sa ai jumatate de bani, casa garantie, venit lunar astfel incat 1/3 -me sa fie cel putin 1000 euro etc.
Daca le indeplinesti pe toate, atunci trebuie sa mai astepti cateva luni pana vor reglementa situatia. thinking
In fond, nu vreau sa dezamagesc pe nimeni, dar la careva post de tv am auzit ca, credite imobiliare se vor acorda abia dupa 2010... thinking

| Irina a răspuns:

La bancile locative ai o dobanda mica. chiar de 6%.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Dobanzile sunt mari ca de obicei...acum ca e si criza... poate au mai scazut cu 0, 0001%... dar tot imense sunt! Mai bine stai in chirie...