| JIJ a întrebat:

Cand imi intra bani pe contul de PAypal, imi intra direct in contul bancar?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,trebuie ca paypal sa stie de banca ta, inregistreaza banca din Romania pe paypal, eu am facut in trecut ma costa 1 euro care le lua ei la activarea contului

| Anonimuserr a răspuns:

În mod normaltrebuie să îți intre și în contul bancar al tău. Tranzacția săs e facă automat. Mai așteaptă și tu!

| ygr3ku a răspuns (pentru Anonimuserr):

Contul de Paypal e ca un cont bancar. NU e contul bancar de la banca la care ai card. Daca ai bani intrati in contul de paypal, nu intra automat in banca ta decat daca ii dai tu "retragere" sau "withdraw". Insa, in cazul ebay, daca faci o plata de valoare x si persoana de la care ai cumparat acel ceva iti returneaza banii, iar plata a fost facuta prin paypal din contul tau bancar (ca poate nu aveai destul in paypal), banii returnati intra in paypal mai intai, apoi automat sunt transferati in banca ta. Daca nu te-am ajutat suficient, informeaza-te pe paypal.com