| Girly97 a întrebat:

Care ar fi pașii necesari pentru înființarea unui salon de înfrumusețare din orașul Popești-Leordeni?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Capitalul banii, fara bani nu faci nimic, apoi autorizatii mergi la primaria din popesti leordeni si intreaba i pe ei ce acte trebuie depuse la dosar ce impozite trebuie sa plătesti, nu este asa simplu dar cu siguranță vei reușii daca te duci personal pe la toate instituțiile si bati la usile lor stai pe la cozi si vei rezolva. Succes.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

În România orice afacere vrei sa faci ai de alergat pe la autorități, sa obtii autorizatii, salonul il vei deschide tu? Trebuie sa te gîndesti bine daca merită atita investitie in bani, de obicei in Romania toate afacerile merg o lună două si dau faliment, din cauza taxelor mari pe care le cere statul român, multi dau faliment deoarece nu au clienti si nu fac profit, iar la un salon de masaj ai nevoie de angajati care vor bani si daca nu faci profit după ce plătesti salarii si taxe la stat atunci nu rentează e bătaie de cap munca in zadar.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Primul pas este să ai bani cu ce să îl faci.
După ce ai banii, mă anunți și trecem la pasul doi.