| xibalba a întrebat:

Care credeti ca vor fi meseriile apreciate in viitor (10-15 ani) in Romania?

Răspuns Câştigător
| stealthb a răspuns:

Programatori, designeri, administratori de retele informatice si sisteme de calcul, ingineri de telecomunicatii, tot ce tine de aeronautica si tehnologie spatiala, tot ce tine de servicii IT, Internet, telefonie mobila etc, chirurgii, cercetatorii... eu asa sper, sa ne mai modernizam si noi...

8 răspunsuri:
| JesterRO a răspuns:

Psiholog... oamenii din Romania, ca orice alti oameni gandesc cu capul. Numai ca nu prea o pot arata... oare de ce?

| SweetCandy a răspuns:

Sincer cred ca vor fii apreciate cele care astazi nu mi au valuare cum ar fi electrician, lacatus mecanic, tmplar!
in ziua de astazi toata lumea are o diploma, luata mai mult sau mai putin pe merit, dar meseriasi care sa stie sa faca ceva in gospodarie, sa repare o chiveta, rar...asta e parerea mea!

| laurentiu_9029 a răspuns:

Lopatari, caratori de roaba(cea mai in voga) ...lasand gluma.

La cat de smecheri sunt curocefalii sefi, statul Roman va fi plin numai de biserici si vom fi obligati sa stam de dimineata pana seara stand in genunchi inchinandune ca prostii. O sa vedeti, ca crestinii sunt mai nebuni ca ateii.Si daca se nimereste un presedinte diliu, care sa dea leega asta... Lumea fiind influentabila, va accepta ideea de a se ruga zilnic la dumnezeu. ce rost mai are munca, cand exista dumnezeu, se gandesc mai mult la viata de apoi.
Eu sunt ateu si chiar ma sperii cand ma gandesc, sunt in stare.

| DexTer a răspuns:

Cred ca cele din domeniul informatici.....programatori...

| dianka_4861 a răspuns:

Pai cred ca in primul rand meseria de docor... apoi cea de avocat, judecator...etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place intrebarea asta, mai ales pentru ca am prins vremea cand erau la moda inginerii, apoi avocatii etc. Ce sa-ti stiu zice? Artistii, fiindca mi-ar placea sa cred ca omenirea va evolua in asa hal incat nu vor mai fi boli, procese, probleme. Singurul lucru ce ne va mai interesa va fi hrana spirituala(idealista, nu?).
Ah, si poate meseria asta de care eu n-am auzit niciodata: "docor".

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Meseriile de doctor, pompier, oamenii de stiinta, avocati...in constructii.

| radyk a răspuns:

Totul ce e legat de afiliere, cum e: www.mdbusiness.ws