| stweety10 a întrebat:

Am doua intrebari pentru voi:

1.Care sunt meseriile cele mai cautate in ziua de azi in Romania?
2.Care vor fi meseriile apreciate in viitor, in 5-10-15 ani de acum inainte, tot in Romania?

Răspuns Câştigător
| daana a răspuns:

Buna. Mereu se vor cauta medici, asistenti medicali, pentru ca mereu vor exista oameni bolnavi. La fel medici veterinari, stomatologi etc.

4 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Șomerii sunt cei mai căutați și acum, și în viitor!

| Ancestralsoul a răspuns:

E destul de greu daca nu imposibil sa estimezi ce se va cere pe piata muncii mai ales ca este o mare instabilitate economico-financiara cat si o mare migratie a fortei de munca.In ziua de azi cele mai bune meserii sunt: manager, bancher si stomatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
1. nu stiu, trebuie sa analizez, asta poate cere mai mult timp
2. agricultorii si toate meseriile inrudite (crescatorii de vite, pasari, pesti; apicultorii; tehnicienii legati de mecanica agricola; medicii veterinari - si nu numai... - ) lista este BOGATA

| oana_2232 a răspuns:

Nu stiu, dar cred ca inspectori in protectia mediului, operatori PC, mai multa tehnologie cred.