| Viitorulapropiat a întrebat:

Salut tpu...credeti ca peste 10 ani psihologia o sa fie văzută mai bine? Care credeti ca sunt meseriile de viitor?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Da, cred ca va fi vazuta mai bine decat acum. Lumea a inceput sa-si dea seama ca nu e nimic rau sa mergi la psiholog, au inceput sa evolueze si sa simta o dorinta mai mare de dezvoltare personala si autocunoastere decat in trecut. Nu mai e nimic tabu in asta, ceea ce e bine pentru noi, cei de la psihologie

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si in prezent esti foarte bine văzuta, bine nu in Romania, dar dincolo multi merg la psiholog, te pasionează psihologia?

| Viitorulapropiat explică (pentru RAY):

Mă pasionează si mi-ar placea sa devin psiholog...doar că ma gandesc daca o sa-mi ofere si o viata decenta

| doctorandus a răspuns:

Daca ai noroc, orice meserie e de viitor. Daca n-ai noroc, niciuna nu e.

| Nemessys a răspuns:

Bineinteles ca da. Sunt prea multe persoane care au nevoie de un sfat si prea putine care pot oferi unul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avocații şi medicii.
Norocul, succesul deprind numai si numai de tine!

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Eu cred ca cele mai platite meserii si cele mai cautate, care vor fi intotdeauna sunt:
-dentist
-medic(generalist)
-avocat
-notar public
-preot
-angajatii in cadrul apararii
-pilot
-inginer(in diverse)
Meseria care ti-o doresti trebuie sa o faci cu mare placere si sa fie si cautata pe piata muncii.
Eu cred ca ma fac medic pentru vindecarea oamenilor radiati de telefoane si televizoare...sigur am sa fiu super bogata! Meriti"a doua sansa"

| Viitorulapropiat explică (pentru FoxyM):

Iti multumesc pentru raspuns, dar care este fază cu sansa a doua?

| FoxyM a răspuns (pentru Viitorulapropiat):

Acesta este sloganul meu, trateaza-l ca atarehappy

| Viitorulapropiat explică (pentru FoxyM):

Are legatura cu religia?

| FoxyM a răspuns (pentru Viitorulapropiat):

Este doar un slogan, daca vrei sa aiba legatura, bine, daca nu tot la fel.

| DaNaX20 a răspuns:

Posibil. La ce lume nebuna e, ar cam trebui suplinit nr de psihologi.

| Rby_Roby_1998 a răspuns:

Puneti problema altfel. Cum evolueaza lumea?
Construim masini electrice si incercam din ce in ce mai mult sa utilizam soarele si vantul - electricienii.
In acelasi timp avem nevoie si de programatori pentru masinariile necesare - IT.
Se construiesc foarte multe cladiri (populatia este in crestere, deocamdata) - Arhitecti si proiectanti.
De medici nu mai spun ca mereu apare cate o boala noua si sunt necesari.
Psihologia...nu cred ca isi poate permite oricine un psiholog. Mai mereu la aceste tratamente ajung oamenii cu tulburari mintale sau cei stresati. Nu vreau sa induc in eroare sau ceva, dar in acest domeniu sunt cam 50%-50%.