| IbanezFender a întrebat:

Care dintre voi are cont pe bani reali pe PokerStars, Fulltiltpoker sau PartyPoker si cunoasteti Matematica pokererului?

1 răspuns:
| mihaibrasov a răspuns:

Am cont pe pokerstars si am facut ceva centi pe-acolo din turnee freerolls, dar nu bag bani ca nu vreau sa ii pierd. Am adunat si vreo 9 FPP din joc pe centii castigati, dar acum am ramas cu putini. Si am vreo 200 000 de puncte.

Matematica pokerului. Sunt multe tutoriale pe net, dar concluzia mea este ca cei care devin profesionisti (isi castiga existenta din poker) nu sunt matematicieni, ci au un al saselea simt care le spune cand sa joace o mana si cand nu. Cauta pe youtube "Negreanu reading" sa vezi ce ciudat ii zice el adversarului exact ce carti are in mana.

Apropo, vezi ca pe gamebookers poker mai sunt turnee freeroll cu ceva banuti, dar putini.