| dana85 a întrebat:

Care este cea mai rentabila si sigura investitie in momentul actual? Rog doar raspunsul unor specialisti, analisti financiari, etc. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

Cu siguranta investirea in aur. Daca acum 6 ani(2005) gramul era 45 lei, acum este aproximativ 180 lei, o crestere de 300% deci pe an profit 50%.

| dana85 explică (pentru ASIGURATORUL):

Evolutia actuala lasa asteptari, dar in timp se va echilibra balanta.

| ASIGURATORUL a răspuns (pentru dana85):

De la inceputul anului 2011, cresterea este de 30%, deci este foarte bine, in conditiile in care bancile dau maxim 7%/an.

| dana85 explică (pentru ASIGURATORUL):

In ce produse crezi ca e mai usor de valorificat? Lingouri? Bare? Monezi?

7 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Terminati mai cu abureala asta.ca sa investesti in aur iti trebuie bani nu gluma.indiferent sub ce forma investesti[aur fizic, sau financiar],cand scazi cheltuielile[comisioane, taxa stocare, eventual transportul-pentru.fizic-,etc]te alegi cu ''nimic''.sub 100k euro,nu e nicio sfaraiala.Cea mai sigura si rentabila ''investitie'', in conditiile actuale de pe pietele financiare, este ''cashu''.rolling on the floor

| amstroe a răspuns:

Dana85, desi nu sunt expert in domeniul financiar, iti spun ca sunt implicat in part-time intr-o afacere tip franciza alternativa. Am investit, la intrare, 150 euro iar acum poti vedea castigul meu aici, imediat sub logo-ul mare LV7:
http://www.mstroe.lv7global.com/lv7/home.aspx.
Daca te intereseaza detalii, ti le pot oferi cu placere (si nu doar tie, ci si tuturor celor interesati) fie in MESS (amstroe) fie in SKYPE (amstroe1).

| dana85 explică (pentru amstroe):

Nu pot accesa site-ul

| amstroe a răspuns (pentru dana85):

Probabil din cauza punctului de la final...
http://www.mstroe.lv7global.com/lv7/home.aspx
incearcati acum, stimata dna/dra...