| fatalitytpu a întrebat:

Care este cel mai bun site de vandut si cumparat produse online in care sa nu imi iau teapa? Okazii sau Mercador?

Răspuns Câştigător
| Un1kuL a răspuns:

Pe okazii am auzit de multe tepe.dar depinde cum alegi sa iti fie livrat produsul.pe mercador inca nu am auzit pe nici unu ca si-a luat teapa. oricum amandoua is destul de sigure. daca esti atent la conditiile de livrare si alte conditii nu ai cum sa iti iei teapa

8 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Mercador mi se pare cel mai bun.

| fulgerul a răspuns:

Okazii.ro iti cere comision la vanzare, pe mercador vinzi la liber.Vanzarea cea mai buna este fata in fata.

| Mihaitzz a răspuns:

Ambele sunt foarte bune...happy
Nu stiu la ce te referi tu cand ai zis ca nu vrei sa iei teapa, dar daca te referi ca nu iti ajung produsele, sau nu se duc cumparatorii sa le ridice, asta nu tine de site, ci de useri...
Asa ca succes

| Cubber a răspuns:

Depinde, daca vrei sa iei ceva de pe okazii sa ai grija ca vanzatorul sa aiba multe calificative pozitive.
1.niciodata sa nu alegi sa iti fie livrat produsul prin posta romana!
2.in cazul in care iei teapa sa te duci in acea zi sau maxim a 2-a zi la politie daca vrei sa te ajute! si sa desfaci coletul in fata curieruluihappy

| Paradox1327 a răspuns:

Dupa parerea mea Okazii e foarte de incredere.

| culaie a răspuns:

Call e cel mai bun. Mai e si Okazii da la unele produse poti sa ati ei teapa.Cum mi-am luat eu la tigara electronika.

| ema1809 a răspuns:

Cand e vorba de luat tepe, nu siteurile propriu zise sunt de vina, cat unii useri care nu stiu ce e ala bun simt. Eu mi-am luat o teapa urata pe mercador, si recunosc ca a fost si vina mea ca am avut incredere. E drept ca ne asumam niste riscuri, dar ce e frustrant e ca, desi am contactat echipa mercador spunandu-le patania mea, individul cu pricina inca isi mai poate vinde produsele acolo.
Cat despre teapa mea, am comandat ceva pensule cosmetice pe care le cautam de mult timp si in schimb m-am ales cu "parfum" care miroase absolut ordinar si care nu valoreaza nici 1 sfert din banii pe care eu i-am dat in momentul ridicarii coletului de la posta. Ma gandeam sa fac o plangere la politie, dar probabil imi voi face mai multi nervi.
Asa ca dragilor, aveti grija in cine aveti increderehappy

| bitgsm a răspuns (pentru ema1809):

Si eu m-am ales cu o teapa tot de pe mercador dar, cum ati spus,,, nu siteul este de vina, ci, userul. Teparul se numeste Icleanu Ionut, si este din Petrosani, Hunedoara