| MaryusSK2012 a întrebat:

Care este cel mai potrivit si mai bine platit job pentru un baiat de 16 ani? Ma gandeam sa ma angajez la kfc sau mega image pana acum.

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Meseria cea mai potrivita e aceea care iti place tie. La 16 ani o sa iei minimul pe economie peste tot. Deci sanse sa faci mai multi bani sunt doar daca muncesti undeva unde se ia baccis, de exemplu chelner.

| MaryusSK2012 explică (pentru CuriousStuff):

Am o colega care lucreaza la mc si ia 650... si pe cineva care lucreaza la carrefour si ia in jur de 800 parca. si de aia intreb de cel mai bine platit job

| Pandhoraa a răspuns:

Ti as sugera sa incerci sa lucrezi de acasa ca operator interviu asistat de calculator
e un job part time cu contract de munca dar vei avea nevoie de acordul parintilor pentru ca nu esti major
eu stiu ca sunt interesati sa-si mareasca echipa
daca esti din Bucuresti poti merge la ei pentru un interviu, au si callcenter
as zice ca e un job mai interesant decat sa pui marfa in raft
https://www.mercury.ro/......ator-cati/
cam asa arata callcenterul lor
https://www.exprim.ro/......-relaxata/