| tuGatita a întrebat:

Care este diferenta dintre asistent de farmacie si farmacist? un asistent de farmacie, care a terminat o scoala postliceala (cu renume chiar) nu poate fi angajat in farmacii?

4 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Un farmacist poate detine o farmacie ca si afacere, iar un asistent nu poate fara un farmacist!

| GabrielaIoana a răspuns:

Ba da poate fi angajat ca ajutor de farmacist.De exemplu farmacistul ii spune sa aduca un demicament si ajutorul de farmacist il aduce.Rolul lui e de a usura munca farmacistului.

| CMaria21 a răspuns:

Asistentul de farmacie vinde la farmacie.Iar o farmacie nu poate functiona fara farmacist care este necesar sa aiba facultate

| OMGisBrainiac a răspuns:

El este un ajutor, in farmacii daca este farmacist este ca sefu stai pe scaun si te uiti iar asistentul ajuta clienti