| iwantananswer a întrebat:

Care este diferenta dintre maestro, mastercard si visa dau funda!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Maestro mastercard și visa sunt tipuri de carduri emise de doua companii. Mastercard care deține și Maestro și Visa.

Diferența între ele e de acceptare pe piața. Maestro e cel mai puțin acceptat, visa e acceptat de cei mai mulți comercianți iar Mastercard e acceptat în cele mai multe tari dar de un număr mai mic de comercianți pentru ca SUA prefera Visa

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Fără fundă!
Un articol mai vechi dar poate te ajută:
https://www.capital.ro/......e-ele.html
aestro-ce-poti-si-ce-nu-poti-face-cu-fie
Cel mai bine întrebi la bancă atunci când vrei să îți faci card.

Mai așteaptă răspunsuri că poate cineva priceput te va lămuri mai bine.