| GandesteLogic2011 a întrebat:

Care este explicatia pentru care majoritatea oamenilor de pe planeta traiesc in saracie si mizerie?

Răspuns Câştigător
| simina a răspuns:

Interesela marilor puteri care vor sa-i tina in saracie si ignoranta ca sa le exploateze la maxim resursele si sa fie o foarta de munca foarte ieftina si asta mana-n mana cu religia fanatica.

3 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Daca vorbim de tarile civilizate, pentru ca multi dintre ei se complac in mizerie si in saracie. Daca vorbim de tarile subdezvoltate aici situatia este alta: sunt prea multi, si prea fanatici sa iasa din "rahat" si posibilitatile lor financiare, ca tari sunt prea mici si de aia...

| IMC90 a răspuns:

Fiindca sunt prinsi in ''cursa sobolanului''

Scoala te educa insa nu te invata sa faci bani. Nimic din ceea ce faci la scoala nu te va pregati sa faci bani. Scoala te pregateste sa devi un angajat.

Citeste aici pentru mai multe detalii : http://www.scribd.com/doc/2516951/Kiyosaki-Robert-Tata-Bogat-Tata-Sarac

| XxXFBIXxX a răspuns:

Pentru ca nu merg sa munceasca