| anonim_4396 a întrebat:

Care este parerea dumneavoastra despre salvarea planetei noastre? Credeti ca vom putea sa ne salvam, sa ne reparam planeta de la degradare? Credeti ca ne vom putea salva de autodistrugere? Care este parerea dumneavoastra? Cu ce solutii credeti ca puteam salva Terra? Care este cheia care credeti ca exista, pentru a ne ajuta Pamantul Nostru?

Răspuns Câştigător
| ziper94 a răspuns:

NU vom putea niciodata sa salvam Pamantul pentru ca nu ai cu cine.
Toti vor avere si de asta construiesc fabrici uzine... si tot felul` ca sa isi faca bani... acestea polueaza foarte mult dar banuiesc ca stii povestea cu poluarea de la noi de pe planeta.
Asa ca nu va fi niciodata vreo solutie salvatoare.
Noi ne afundam tot mai mult, adica distrugem mai mult decat sa construim (ceva bun).
Eu sper sincer sa apuc sa imi traiesc viata linistit si sa nu apuc vreo apocalipsa sau ce a veni pana la urma.

3 răspunsuri:
| mutuadrian1 a răspuns:

Nu putem salva Terra! Setea dupa bani spune asta.Din pacate unii ar face orice pentru a avea niste venituri acceptabile, chiar daca asta inseamna poluarea naturii. Daca aceasta poluare accentuata nu va fi ameliorata, o sa ajungem sa traim mult mai putin din pricina acestor cauze!

| Tania a răspuns:

Nu cred ca o sa ne salvam cu vreo cativa copaci plantati si niste gunoaie reciclate, poate doar incetinit sau inbunatatirea aerului din zona unde sunt copaci.Cu o floare nu se face primavara,si de asta cred ca nu este de mare ajutor.
Pamantul candva oricum se va sfarsi,mai ingrijorator sunt bombele si ce mai explodeaza sau mai stiu eu ce experimente facute mai mult sau mai putin in secret.
Ca o mica salvare ar trebui sa se faca reinpaduriri multe,si sa revina bunul simt al oamenilor de a nu mai arunca gunoaie pe unde apauca, asta mai mult pentru ei; daca le place sa stea in curatenie, dar la multi se pare ca nu le place.

| AngelaRAmona a răspuns:

Pentru ziper94 : bine. Dormi linistit.FNI vegheaza pentru tine