| Curious2 a întrebat:

Credeti ca pamantul/terra/planeta albastra este plat si nu rotund/sferic/geoid?
Daca da, de ce?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar are rost intrebarea asta in anul 2020?

| Wr3nch a răspuns:

Nu cred ca e plat dar toti care o fac sunt prostilaughing

| Curious2 explică (pentru Wr3nch):

De ce sunt prosti, pentru ca nu cred varianta oficiala?

| Wr3nch a răspuns (pentru Curious2):

Pentru ca nu accepta realitatea. Pamantul nu e platlaughing Doar creierul lor e.

| Celcestietot a răspuns:

Pot sa zic ca are forma de patrat (ex.), fiecare crede ce vrea si nu are cum sa verifice singur asta.

| RKBlue a răspuns:

E plat dăăă.
Imagineaza-ti ca faci o minge de aluat si o ungi cu sos de rosii si pui salam pe ea.Ai o pizza sferica.Nimic nu o sa ramana pe ea, ci o sa inceapa sa se scurga si sa cada.
Asa e si cu pamantul. Daca ar fi sferic, atunci apa s-ar scurge si cei de jos ar cadea.

(Acest comentariu este un pamflet, trebuie tratat ca atare.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi vine să cred că în 2020 se pun astfel de întrebări.
Geoid, răspunsul cel mai corect este geoid, ți-o poate spune orice topograf, geolog, astronaut, aviator, căpitan de navă ș.a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi vine să cred că în 2020 se pun astfel de întrebări.
Geoid, răspunsul cel mai corect este geoid, ți-o poate spune orice topograf, geolog, astronaut, aviator, comandant ș.a.

Cred că dacă fugi în mijlocul războiului la generalul ocupat spunând că de ce avioanele o iau așa și nu așa pentru că ar fi mai bine având în vedere că pământul este plat... te-ar împușca.