| Portar200 a întrebat:

Care este salariul minim pentru un minor? (daca as lucra 4 ore / 5 sau 6 zile)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Salariul minim brut, pentru jumatate de norma (4 ore pe zi si 20 de ore pe saptamana), va fi de 725 lei iar cel net de 556 lei.
Mentionez ca minorul se poate angaja legal singur numai de la 16 ani sau cu acordul ambilor parinti si de la 15 ani.

1 răspuns:
| Crackman a răspuns:

Pai un salariu minim este 16 pentru 8 ore pe 5 zile iar tu vrei jumatate poti gastiga de la 1 pana la 7, 50 milioane.pe lunahee hee))