| crysti88 a întrebat:

Care stiti daca exista banca in Romania unde sa depun lire? Mersi

Răspuns Câştigător
| lizucalisuca a răspuns:

Daca vrei sa trimiti in strainatate acele lire, se pot trimite din orice cont in orice valuta deschis in Ro. De exemplu daca ai un cont in dolari sau euro poti face transfer intr-un cont deschis in lire din orice tara.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este vorba de lire britanice, din ce stiu este una din valutele acceptate de toate bancile. Iti faci un cont in lire atasat la cel original sau cel nou si gata.

| crysti88 explică:

Lire sterline