| alexthirt93 a întrebat:

Buna ziua. Am card la Sparkasse in Germania, pot sa depun bani pe el din Romania? Dacă da la ce banca? Mulțumesc

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Banii trebuie sa le depui (trimiti de la o banca) in contul asociat cardului.
Poti trimite in conturile bancilor din alte tari de la majoritatea bancilor din Romania, dar ti se va percepe comision pentru transfer (in euro).
Daca depui banii in lei, atunci intai se va face conversia lei-euro la cursul de schimb al bancii unde depui banii.

| Frank51 a răspuns:

Nu poți depune în cont.

Poți în schimb să transferi în cont, prin intermediul altui card, de România.