| Razvan_Sologiuc_1992 a întrebat:

Care sunt pasii ce trebuiesc urmati pentru a face un blog?
Am nevoie de un server de pe care sa ruleze?

5 răspunsuri:
| DoarImpreuna a răspuns:

Ai nevoie de domeniu (10 eur/an dar sunt si oferte pe la 6-7 eur. De gazduire cam 10 eur/an sau gratuit aici http://www.tech.visteria.ro/gazduire-gratuita-cu-cpanel/ si bineinteles trebuie sa stii sau sa rogi pe cineva sa il instaleze. Te pot ajuta dar trebuie sa imi trimiti un mesaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei un blog de la 0 iti trebuie un calculator cu xamp instalat iti construiesti blog-ul site-ul cu serif web plus sau dreamweaver si iti cumperi un domeniu faci setarile de ip cu ip-ul de la xamp "prima oara trebuie sa ceri ip static de la provider" sau metoda mai usoara:D:D:D foloseste dropbox pentru fisierele de la site copiezi adresa si o copii in acest free domeniu dupa ce ai facut cont http://www.dot.tk/en/index.html?lang=en
si ai propriul tau blog;)

| costan a răspuns:

Metoda cea mai simpla de inceput este sa-ti faci un blog in wordpress sau blogspot, sunt gratis si serverele lor propii.

| NoOne18 a răspuns:

Fa o pagina pe Facebook, e super tare!