| DanMaharajah a întrebat:

Care sunt pasii pentru a ma angaja in Europa de Vest/America ca sofer de tir?
Dupa ce reusesc sa iau permisul C ce fac mai departe?
Ma angajeaza cineva daca am 19 ani? Sunt dispus sa ma astept cativa ani. Pot lucra doar o perioada de cateva luni?
Funda!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa te angajeze cineva la 19 ani cand permisul se ia la 21?

| Wr3nch a răspuns:

Trebuie sa faci din nou scoala de soferi la ei ca sa ai certificare.

| Sophieka a răspuns:

Mai intai sa ajungi in America... Acolo o vei lua de la zero.

Informeaza-te despre viata in America si toti pasii pe care ii poti urma pe site-ul lor oficial.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Ai nevoie de categoria C, E + atestat CPI marfa (sunt mult mai multe) + card tahograf. Iar în America, habar n-am de ce ai nevoie. App, C-ul se face la 21 de ani