| Davidovski a întrebat:

Care sunt sansele sa pice 5 septari la pacanea?
Dau funda+

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Sunt 5 simboluri, fiecare are o probabilitate de aparitie de 1/5. Ca sa dai jackpot trebuie sa obtii asii in acelasi timp, deci ai (1/5)^5, aproximativ 0, 00032.
Din ce stiu, e mai probabil sa fii trasnit de fulger, decat sa castigi la pacanele.

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Absolut toate studiile dovedesc că jocurile de noroc sunt un mod de a câștiga bani în special pe spinarea oamenilor săraci și slab educați. Adică a celor mai vulnerabile categorii sociale, pentru că acestea sunt cel mai ușor de prostit.

Și cu toate astea, oamenii continua să joace. Chiar este atât de greu de înțeles că toate jocurile de noroc sunt concepute MATEMATIC în așa fel încât casa să câștige mereu pe termen lung?

| Yuoia a răspuns:

Zero!
Cei ce castiga, sunt de-ai lor, cu castiguri aranjate, ca sa atraga fraierii.

| AnonimMareMareMare a răspuns:

Sub 0,05

| xzawn17 a răspuns:

Pacanelele sunt ca sa pierzi bani. Daca castigi in mintea ta o sa zici hai sa-i imultesc tot perzi cateva milioane si dupa nu mai bani si ai imbogatit sefii.Cum am spus nu sunt sanse sa iti de-a 5 septari.Nu recomand sa joci la aparate.O zi buna!