| Bishop a întrebat:

Cat castiga un pilot si un copilot de avioane de pasageri in Romania, Anglia, USA si Italia?

3 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Câştigă destul de mult. Dar ai bani de şcoală? Cea mai de jos şcoală de zbor costă undeva la 6-7000 Euro pentru avioane uşoare cu 3 locuri. Cea pentru a deveni pilot poate ajunge la zeci de mii de euro.

| Ionutzsa a răspuns:

Foarte mult, chiar si in Romania, fata de salariile obisnuite, jobul asta chiar merita facut! din cate am auzit eu in Romania salariul e in jur de 3000 de euro[pentru pilot], poate mai mult. Chiar daca scoala e scumpa, in cativa ani iti recuperezi investitia!

| hamsterx a răspuns:

Cel din Romania castiga cu sigurantza mult mai putin decat ceilalti 3!laughing oricum e o meserie bine platita, cu sigurantabig grin