| huideni1845 a întrebat:

Cat costa sa iti deschizi o covrigarie sau o shaormerie?
si cat castigi pe luna la fiecare?

3 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Interesează-te de spațiu și de oameni care deja au deschisă o afacere. Afacerile astea merg, mulți se opresc să mănânce pe fugă. Depinde foarte mult de zonă, să treacă lumea pe acolo.
O să te alegi cu profit destul de frumos, pe timp ce trece.

Baftă.

| MozZatY a răspuns:

Calcul rapid: 30000 ron pentru spatiu amenajat, chirie pe luna, autorizatii si materie prima, plus 2 angajati.
La 15 ron shaworma, vinzi 20 pe zi 300 pe zi, adica 9000 pe luna. Platesti salarii cate 1000 ron la angajati, vreo 2-3000 chiria, mai ramai cu vreo 4000 ron, asta pe la inceput happy dar na, nu sunt antreprenor happy

| lastOne a răspuns (pentru MozZatY):

Veselie, dupa ~8 luni ti-ai amortizat investitia initiala si deja mergi pe profit happy Eu zic sa te apuci de shaorma (cu di tati).