| Monyyyyy a întrebat:

Hey întreb din curiozitate costa mult să deșchizi o firmă? Cam cați bani câștigi de pe urma ei? O firmă de electronice ar avea succes?

3 răspunsuri:
| DrGeorge a răspuns:

Salut,

La fel cum a mentionat si Adrian deschiderea unei firme nu costa foarte mult (~1000 lei daca alergi tu dupa acte). Insa mentinerea ei in activitate este o sarcina grea.
Vei avea de platit impozitul pe salariu si CAS-ul la cei 3 angajati (minim 3 in cazul unui SRL) neluand in calcul si salariul aferent.

| AdrianPanaintescu a răspuns:

Hey... Afacerile nu se fac așa dar actele costa cam 900 lei...
Firma poate costa si 10.000 de lei

Răspuns utilizator avertizat