| cristimonac a întrebat:

Cat costa un kg de cupru si unde as putea sa-l vand?

Răspuns Câştigător
| carevaescu a răspuns:

Era 30-35ron/kg la firmele ce colectau deseuri metalice. Acum nu mai sunt la curent cu preturile. Dar poate gasesti online.

5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

La reciclare poți să-l vinzi cu 30-35 lei/ kg

| carevaescu a răspuns:

Pe olx poate.
Fiare vechi.
De ce ai un kg de cupru? In ce forma e? Fir? Teava? Bloc solid?

| cristimonac explică (pentru carevaescu):

In forma de fir.

| carevaescu a răspuns (pentru cristimonac):

Sincer mai bine îl păstrezi pentru când îți va trebui. Pentru 30 de lei nici nu merita efortul.
Daca insisti însă, olx sau site-uri similare. Uite un anunț
https://m.olx.ro/d/oferta/bobina-cupru-emailat-IDg4wv4.html

| carevaescu a răspuns (pentru carevaescu):

Era 30-35ron/kg la firmele ce colectau deseuri metalice. Acum nu mai sunt la curent cu preturile. Dar poate gasesti online.

| SmartASS123 a răspuns:

Pai daca nu stii cat costa un kg de cupru, probabil ca nu prea ai sanse sa-l vinzi la pretul corect, nu-i asa? Dar fiind o persoana educata si bine informata, iti voi spune ca pretul cuprului poate varia in functie de mai multi factori, cum ar fi cantitatea si calitatea, dar si de locatia si de cererea si oferta de pe piata. In general, poti gasi preturile curente ale cuprului prin intermediul internetului sau a ziarelor de afaceri si poti gasi cumparatori prin intermediul magazinele de fier vechi, a reciclatorilor sau a altor companii specializate in comertul cu metale. Dar, sa fiu sincer, daca nu stii ce faci, poate fi destul de dificil sa obții cel mai bun preț pentru cuprul tau.