| miranda16 a întrebat:

Cat inseamna 50 dolari americani sau mexicani? Daca e la fel in ron.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dolarul american valoreaza aproximativ 4 RON.
"Dolarul mexican" este banul primit de muncitorii mexicani clandestini - adica ei primesc in Pesos cat primesc americanii in dolari (adica de 20-25 ori mai mica valoare), din care li se mai scad mesele si cazarea (dar calculate in dolari americani)...

| miranda16 explică (pentru Bula):

Cam cat ar veni atunci 50 dolari in lei

| Bula a răspuns (pentru miranda16):

Cca. 200 lei
e tare complicat laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Reformulează sa înțelegem ce vrei cu dolarii mexicani

| Sn4k3 a răspuns:

Dolari mexicani? Poate te referi la pesos si nu sunt la fel.
https://ro.coinmill.com/MXN_RON.html fa-ti de cap.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Piranda, nu inteleg ce vrei sa zici. Mexicanii nici macar nu au dolari, au peso.
Iar 1 peso de abia depaseste 5 centi americani.

| Radu2814 a răspuns:

50 Peso mexican (MXN)= 11 Lei