| CravataAlbastra a întrebat:

Cat înseamnă in lei 20 pence? Si in ce țară este folosita aceasta moneda?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E aiurea ce ti-a pus ala acolo. Uite corect: http://ro.coinmill.com/GBX_RON.html#GBX=20
Daca o lira este 5, 77 lei 20 pence cum sa fie 3 lei doar sunt a 5-a parte din lira!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pence Sterling este moneda în Regatul Unit (Anglia, Marea Britanie, Irlanda de Nord, Scoţia, Wales, Regatul Unit, GB, GBR
346.34 lei
http://ro.coinmill.com/GBX_RON.html#RON=20
Funda!

| CravataAlbastra explică (pentru anonim_4396):

20 de pence este 3 milioane si 46 lei? :o

| anonim_4396 a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Nu scuze, 3 lei si ceva

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

3.46 lei sorry

| Clubăreală a răspuns:

"Twenty" pence, este o moneda din Marea Britanie, iar in lei ar veni cam 1 leu.

| maxfab9 a răspuns:

20 pence Great Britain = 0.2 sterlin= 1, 1566 RON

| MarKoop0018 a răspuns:

20 pence -> 20 centi (20 de bani), si este folosit in Marea Britanie din cate stiu