| saidkique a întrebat:

Imi puteti recomanda o casa de evaluari sau o casa de amanet de incredere in Bucuresti? Precizez ca vreau sa vand un ceas de aur si o verigheta. Un amic mi-a recomandat Amanet A.G.S. de la Unirii, dar as mai vrea ceva sugestii, fara raspunsuri de la colt de cartier sau ceva, pentru sigurantawinking

4 răspunsuri:
| AdrianCov a răspuns:

BSG sunt cei mai ok și corecți. Posibil și altele, eu cunosc pe cineva care lucrează acolo.
Însă, sunt stricți. Nu accepta orice produs. Depinde ce vrei sa evalueze.

| saidkique explică (pentru AdrianCov):

Salutare! Iti multumesc de raspuns. As vrea sa imi evalueze si poate sa si cumpere un ceas de buzunar vechi dar functional 100%, cu carcasa de aur, si sa cumpere o verigheta de aur. Pe mine ma intereseaza in primul rand sa fie de incredere in vederea determinarii caratelor aurului, pe care nu o cunosc.

| AdrianCov a răspuns (pentru saidkique):

BSG sunt stricți și foarte corecți. Îți recomand să încerci la ei, iar ulterior du-te și la alta casa de amanet. Și apoi fa diferența. Eu zic ca sunt cei mai ok, dar... poate sunt și alții ok.
Eu am spus doar din ceea ce știu, de la o cunoștință.

Chiar as fi curios ce ai rezolvat.

| saidkique explică (pentru AdrianCov):

Am fost la A.G.S. cu inelul, era de 14K si am primit vreo 900 de lei pe el. Mi s-a spus ca in cazul ceasului imi pot plati doar carcasa care e de aur, iar mecanismul il pot duce la un ceasornicar. Data viitoare voi vizita si BSGwinking