| Yosefin a întrebat:

Cat se castiga in general tips ca barman?

Lucrez de 2 saptamanii ca ajutor barman si am impresia ca mie imi dau mai putin tips decat ceilalti.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Frate, esti AJUTOR de barman, deci nu esti barman calificat, asa ca, primesti cat ii convine celui care imparte banii, ca doar nu ti-o da cat i se da baramanului!

| Yosefin explică (pentru Violleta2022):

Da si ma pune sa fac alte chestii in nici un caz nu ma invata cum se prepara bauturi...

| xFlo a răspuns:

Eu am lucrat asta vara ca osparar happy Depinde de zile, uneori faceam tips 90 de lei, uneori 10 lei.
La restaurantul in care am lucrat, tipsul se imparea in mod egal la totii angajatii happy

| Yosefin explică (pentru xFlo):

Am inteles. eu sunt la un bar si bacsisu iau 20-30 ziua si noaptea 60 lei dar oricum mancarea acolo costa si trebuie sa iau taxiu sa ajung acasa asa ca nu imi ramane mai nimic. crezi ca merita? Trebuie sa stiu daca raman aici sad