| Nikolas1 a întrebat:

Cat valoreaza 1 leu din 1966, 100 lei din 1992, 5 lei din 1978, 50 lei din 1993, 100 lei din 1994 si 1 leu din 1992? toate difera am multe monezi vechi. FUNDA si VOT!

Răspuns Câştigător
| hummmer a răspuns:

Au valori diferite, unele mai ieftine altele nu.Caută site-uri de numismatică, vreun magazin de antichităţi din oraşul tău.Succes.

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mai nimic! asteapta sa treaca 50 de ani si intrebi atunci.

| KodrutZ a răspuns:

Mai nimic, toate sint monede/bancnote extrem de intilnite. Ia si cauta pe eBay ca sa vezi scoruri la numismatica.

| Dismally a răspuns:

Cam 50 de bani bucata, asta daca arata bine si daca vei gasi cumparator. Sunt monede comune, nimic deosebit. La moneda de 100 lei erau niste versiuni mai rare din anii 1991 si 1992.

| hummmer a răspuns:

Mai nimic, din păcate.Nu sunt aşa rare şi valoarea lor e mică. Vezi pe net, sunt mii de anunţuri cu monede.

| Nikolas1 explică (pentru hummmer):

Da forinti, lire, schilingi foarte vechi de aproximativ 80-100 ani? tot monezi app

| hummmer a răspuns (pentru Nikolas1):

Au valori diferite, unele mai ieftine altele nu.Caută site-uri de numismatică, vreun magazin de antichităţi din oraşul tău.Succes.