| BaDrihanna a întrebat:

Cati bani primesti ca avocat

Răspuns Câştigător
| Bogdana91 a răspuns:

Nu exista o anumita suma fixa. Sunt avocati care castiga in randul sutelor de milioane pe luna, iar altii poate nu ajung nici la 30 de milioane. Am citit undeva ca omul cu cel mai mare castig din tara in anul anterior a fost un avocat ce castiga peste 100.000 de euro pe luna! Mai greu e insa sa ajungi avocat...

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca avocat nu primesti bani ci ii castigi tu, angajand procese ale clientilor. Totul depinde de tine, cat de bun si faimos esti, un avocat foarte bun si faimos poate castiga zeci ori chiar sute de mii de lei lunar. Numai bine!

| PetreConstanta a răspuns:

Depinde cum este imbracat cel pe care-l reprezinti

| dudumihai a răspuns:

Depinde de proces, depinde de cauza si de tine.De ex pentru un proces de divort de la 15 mil in sus din care 16% plateste impozit la stat, taxa la barou si restul e al lui.Probabil mai ramane cu 9-10 mil.Tu intr-o luna poti sa ai si 10 procese, dar asta depinde.

| marinteodora a răspuns:

Asta vr sa stiu si eu

| marinteodora a răspuns:

Cu placere

| BaDrihanna explică:

Multumesdc marin teodora