| Mariuszee a întrebat:

Cati bani se câștigă din YouTube?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde... cateva sute de $ la sute de mii de abonati si sute de mii de view uri per video

| Clorox a răspuns:

Putin, se castiga foarte putin.

| RzV28 a răspuns:

In Romania din pacate foarte putin. Trebuie sa fii foarte cunoscut ca sa incepi a face bani seriosi din Youtube si sa devina principala ocupatie. La noi sunt cativa care in momentul de fata traiesc doar din Youtube dar vin dupa ani intregi in care s-au ocupat de asta. Insa ei acum nu castiga doar pe baza banilor din vizionari la Yt, fiind cunoscuti cu milioane de abonati au inceput sa faca parteneriate cu diferite firme pentru reclame si au diferite proiecte din care castiga cu ajutorul canalului de Youtube dar ca sa stai doar din banii de la yt iti trebuie sa faci video-uri de calitate zilnic si sa strangi un grup mare de abonati, cel putin vreo 200 de mii si din aia daca aduni la video vreo 20-30 de mii sa il urmareasca zilnic pe luna se pot strange cateva sute de dolari. Poti intra pe socialblade sa te uiti la diferiti youtuberi romani sa vezi estimativ cat castiga ei. Insa sumele sunt pur informative, rar se ajunge la sumele veficulate acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| EraserHead a răspuns:

Depinde de views si de numarul de abonati care il ai care te urmaresc.Sa nu mai zic ca ai nevoie de continut si calitate.

| Costy_Regele_1991 a răspuns:

Cand eşti youtuber banii îi faci din altceva nu numai din vizualizari şi alte rahaturi, faci şi din alea dar puțin cred. Youtuberii noştri dupa ce au ajuns atat de "faimoşi" fac reclame platite la diferite prostii gen înghețata, suc, bomboane, uneori chiar şi la magazine laughing)))Organizeaza meetenguri gen "you2be" unde sunt platiți sa faca poze cu fanii sa de-a autografe, etc.Deci da banii îi faci pe baza prestațiilor enumerate mai sus, daca nu vrei sa faci reclame sau sa participi la meet-uri iți vin cațiva cenți la 1000 de vizualizari parca nu sunt sigur happy

| Raven999 a răspuns:

In Romania se da foarte putin pentru youtuberi. Dar poti face bani facand niste taskuri simple aici : http://www.viespar.ro/? reff=97cc82b9414f6e6953c2c331b0956a0c. Acum vin si explicatiile. Ce inseamna task? pai trebuie doar sa cauti pe google un anumit cuvant impus de ei,intri pe site-ul impus de ei, citesti pe acolo cu atentie, raspunzi la niste intrebari pe care ti le dau ei si cam atat. Nu trebuie sa investesti nimic. E nasol ca primesti destul de putine taskuri pe zi dar daca iti faci propria echipa, poti castiga bani frumosi ( de exemplu daca un om din echipa ta face un task, vei primi si tu 0, 5 dolari, la fiecare task facut de cineva din echipa ta vei primi 0, 5 dolari). La inregistrare primesti 5 dolari, banii ii poti scoate la 50 de dolari. Nimic complicat, nu?

| Tricky95 a răspuns:

In Romania, putin.

| IulianSTF a răspuns:

Uite-te pe socialblade.com/youtube si scrie la Cautari numele youtuber'ului, o sa iti apara cati bani a facut aproximativ in ultima luna sau in ultimul an

| Radu_Milea_1994 a răspuns:

La un views primești aproximativ 0, 002$

| suntserios a răspuns (pentru Radu_Milea_1994):

Poate vrei sa zici 0. 0001